Χώροι Καλλιτεχνικών δραστηριοτήτων

ΠΑΛΑΙ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

Προϊστάμενος Πολιτισμού : Ευδοξία Σιόλα – Ρωμανού τηλ. επικ. 2102929888 (από τις 14:00 έως τις 22:00)

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ-ΧΑΡΑΚΤΙΚΗ-ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ

Ελισάβετ Διονυσοπούλου

Χαρά Πατάκη

ΜΟΥΣΙΚΗ (ΑΡΜΟΝΙΟ-ΠΙΑΝΟ-ΑΚΟΡΝΤΕΟΝ/ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ)

Σπύρος Παπαδάτος

ΜΟΥΣΙΚΗ (ΚΛΑΣΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ)

Πέτρος Καψάλης

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Δέσποινα Τσέλικα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

Μαρία Καρελλά

ΜΟΝΤΕΡΝΟΙ ΧΟΡΟΙ

Μαριαλένα Δουράκη

ΚΕΡΑΜΙΚΗ

Ανδρέας Κατσιλιέρης

Πρόγραμμα όλων των καλλιτεχνικών δραστηριοτήτων στο ΠΑΛΑΙ έτους 2021-2022

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ

Δασκάλα: Ελισσάβετ Διονυσοπούλου

 ΠΑΙΔΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 17:00 – 17:45

Α΄- Β΄Δημοτικού

18:15 – 19:15

Γ΄ – Δ΄ Δημοτικού

ΤΡΙΤΗ 17:30 – 19:00

Ε΄- ΣΤ΄Δημοτικού

19:30 – 21:30

ΓΥΜΝΑΣΙΟ – ΛΥΚΕΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14:30 – 16:30

ΓΥΜΝΑΣΙΟ – ΛΥΚΕΙΟ

17:00 – 17:45

Α΄- Β΄Δημοτικού

18:15 – 19:15

Γ΄- Δ΄Δημοτικού

20:00 – 21:30

Ε΄- ΣΤ΄Δημοτικού

 

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 19:30 – 21:30
ΤΕΤΑΡΤΗ 14:30 – 16:30 19:30 – 21:30
ΠΕΜΠΤΗ 14:30 – 16:30

ΧΑΡΑΚΤΙΚΗ

Δασκάλα: Ελισάβετ Διονυσοπούλου

ΤΡΙΤΗ 15:00 – 17:00
ΠΕΜΠΤΗ 17:00 – 19:00 (ΤΥΠΩΜΑ) 19:30 – 21:30
ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑ
Δασκάλα: Ελισάβετ Διονυσοπούλου
ΔΕΥΤΕΡΑ 14:30 – 16:30  
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:00 – 19:00  

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 

Δασκάλα: Τσελίκα Δέσποινα 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
14:30 – 16:30

ΕΦΗΒΟΙ

15:30 – 16:30

Α΄- Β΄ Δημοτικού

15:00 – 16:30

Γ΄- Δ΄ Δημοτικού

14:30 – 16:30

ΕΦΗΒΟΙ

15:00 – 16:00

Ε’ – ΣΤ’ Δημοτικού

17:00 – 18.30

Ε΄- ΣΤ΄ Δημοτικού

17:00 – 18:30

Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ Δημοτικού

 

17:30 – 18:30

Α΄- Β΄- Γ΄ Δημοτικού

 

17:00 – 18:30

Γ΄- Δ΄ Δημοτικού

16:30 – 17:30

Α΄- Β΄ Δημοτικού

 

 
19:00 – 21:00

ΕΦΗΒΟΙ

19:00 – 22:00

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

19:00 – 21:00

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

19:00 – 22:00

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

18:00 – 20:00

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 

Δασκάλα: Δαμήλου Γεωργία 

ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
  ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ
19:00 – 22:00 19:00 – 22:00
  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ
19:00 – 22:00 19:00 – 22:00

ΜΟΥΣΙΚΗ (Πιάνο, Αρμόνιο, Ακορντεόν)

Δάσκαλος: Παπαδάτος Σπύρος

ΔΕΥΤΕΡΑ – ΤΡΙΤΗ – ΠΕΜΠΤΗ 14:30 – 19:30 – Τα μαθήματα είναι χωρισμένα σε μισάωρα  (π.χ. 14:30 – 15:00, 15:00 – 15:30, κ.ο.κ.).

 

 
ΤΕΤΑΡΤΗ και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14:30 – 22:00 – Τα μαθήματα είναι χωρισμένα σε μισάωρα  (π.χ. 14:30 – 15:00, 15:00 – 15:30, κ.ο.κ.).

 

 

ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

Δάσκαλος: Παπαδάτος Σπύρος

ΤΡΙΤΗ 17:00 – 19:00

 

 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16:00 – 18:00

 

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

Δάσκαλος: Παπαδάτος Σπύρος

ΤΡΙΤΗ 16:00 – 17:00

 

 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

 19:00 – 20:00  

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

Διεύθυνση: Παπαδάτος Σπύρος

ΔΕΥΤΕΡΑ-ΤΡΙΤΗ- ΠΕΜΠΤΗ 19:30  – 22:00

 

 
 

 

   

ΜΟΥΣΙΚΗ (Κλασική κιθάρα)

Δάσκαλος: Καψάλης Πέτρος

ΔΕΥΤΕΡΑ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14:30 – 21:00

Τα μαθήματα είναι χωρισμένα σε μισάωρα  (π.χ. 14:30 – 15:00, 15:00 – 15:30, κ.ο.κ.).

  

ΜΟΝΤΕΡΝΟΙ ΧΟΡΟΙ

Δασκάλα: Δουράκη Μαριαλένα

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:00 – 18:00

Barre a terre

18:00 – 19:00

ΕΦΗΒΟΙ LATIN

19:00 – 20:00

LATIN ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ

20:00 – 21:00

LATIN ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ ΕΗΛΙΚΕΣ

21:00 – 22:00

Barre a terre

 
           
ΤΕΤΑΡΤΗ 16:30 – 17:30

ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

17:30 – 18:30

HipHop (Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄)

18:30 – 19:30

ΣΥΓΧΡΟΝΟ (Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄)

19:30 – 20:30

LATIN ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ

20:30 – 21:30

LATIN ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ

 
           
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:30 – 16:30

ΕΦΗΒΟΙ LATIN

16:30 – 17:30

Hip –Hop (Α΄Β΄Γ΄Δ΄)

17:30 – 18:30

LATIN (Α΄- Β΄- Γ΄- Δ΄)

18:30 – 19:30

HipHop (Ε΄- ΣΤ΄- ΓΥΜΝΑΣΙΟ)

19:30 – 20:30 ΣΥΓΧΡΟΝΟ (Ε΄- ΣΤ΄- ΓΥΜΝΑΣΙΟ) 20:30 – 21:30

ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

  

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

ΕΝΗΛΙΚΕΣ

Δασκάλα: Καρέλλα Μαρία

ΤΡΙΤΗ 17:00 – 18:00

ΑΡΧΑΡΙΟΙ

18:00 – 19:00

ΑΡΧΑΡΙΟΙ

19:00 – 20:00

ΛΙΓΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ

20:00 – 21:30

ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ

           
ΠΕΜΠΤΗ 17:00 – 18:00

ΑΡΧΑΡΙΟΙ

18:00 – 19:00

ΑΡΧΑΡΙΟΙ

19:00 – 20:00

ΛΙΓΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ

20:00 – 21:30

ΠΟΛΥ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΙ

           
    ΠΑΙΔΙΑ      
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:00 – 18:00

Α΄ – Β΄ -Γ΄

18:00 – 19:00

Δ΄- Ε΄ – ΣΤ΄

19:00 – 20:00

ΓΥΜΝΑΣΙΟ

20:00 – 21:00

ΛΥΚΕΙΟ

21:00 – 22:00

ΦΟΙΤΗΤΕΣ

           

  

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ

Δασκάλα: Πλατάκη Χαρά

ΕΝΗΛΙΚΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 17:00 – 19:00 19:15 – 21:15
ΤΡΙΤΗ 19:00 – 21:00        
ΤΕΤΑΡΤΗ 19:00 – 21:00        
ΠΕΜΠΤΗ 18:00 – 20:00        
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18:00 – 20:00        
ΠΑΙΔΙΑ
ΤΡΙΤΗ 17:00 – 17:45

Α΄- Β΄

18:00 – 18:45

Γ΄- Δ΄

ΤΕΤΑΡΤΗ 17:00 – 17:45

Α΄- Β΄

18:00 – 18:45

Γ΄- Δ΄

ΠΕΜΠΤΗ 17:00 – 17:45

Ε΄-ΣΤ΄

       
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:00 – 17:45

Γ΄- Δ΄

       

  

ΚΕΡΑΜΙΚΗ

Δασκάλος: Κατσιλιέρης Ανδρέας

ΕΝΗΛΙΚΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ     17:30 – 19:30 19:30 – 21:30  
ΤΡΙΤΗ     17:30 – 19:30 19:30 – 21:30  
ΤΕΤΑΡΤΗ          
ΠΕΜΠΤΗ     17:30 – 19:30 19:30 – 21:30  
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ          
ΠΑΙΔΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ   16:30  – 17:30      
ΤΡΙΤΗ   16:30  – 17:30      
ΤΕΤΑΡΤΗ          
ΠΕΜΠΤΗ   16:30  – 17:30      
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ          

  

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ :

ΣΥΝΟΛΙΚΟ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ-ΠΑΛΑΙ

 


 

Σχετικές εγκαταστάσεις

Στοιχεία Επικοινωνίας
Αρχιμήδους 2 & Ιπποκράτους
Τ.Κ.: 11146, Γαλάτσι
Τηλ. Κέντρο: +(30) 213.2055300
Εmail: grafeiotypougalatsi@galatsi.gr